Proč nosit kompresní podkolenky a návleky?
Proč nosit kompresní podkolenky a návleky?
17. 9. 2021

Proč nosit kompresní podkolenky a návleky?

Jste začátečníci nebo i zkušení sportovci a trápí vás bolavé a oteklé nohy či záněty okostice? Hodně cestujete a trávíte dlouhé cesty v letadle? Nebo jste těhotná žena, kterou trápí oteklé chodidla a bojíte se vzniku křečových žil? Kompresní terapie je pro vás nejlepším řešením. Komprese působí jemným tlakem na vaše nohy, která zajistí ochranu svalu před vznikem menších mikrotraumat a namožení, a také poslouží jako prevence před křečovými žilami.

Chcete vědět více informací o kompresních podkolenkách? V článku se budeme zabývat výhodami, funkčností a využitím kompresních podkolenek neboli kompresek.

Jaké jsou výhody kompresních podkolenek?

Naše kompresní podkolenky jsou velmi příjemné a měkké na dotek. Jejich správná míra komprese vám bude oporou při sportovním výkonu i při celodenním užívání. Nošením kompresek navíc podpoříte i své zdraví, jelikož mají mnoho zdravotních účinků:

  • prevence před křečovými žilami
  • lepší cirkulace a průtok krve v nohách
  • větší stabilita chodidla a kotníku
  • silné zpevnění svalu
  • maximální mobilita
  • snižují otřesy
  • předchází vzniku žilních vředů
  • rychlejší regenerace svalů po sportování
  • prodyšný materiál

Jak sportovní kompresní podkolenky a návleky fungují a k čemu slouží?

Stále nemůžete přijít na to, jak vám dokážou kompresní ponožky na běh a na kolo či v jiném sportování pomoct? Pokusíme se vám to vysvětlit. Proces komprese je vyvíjení jemného tlaku na oblast svalu. Tato komprese by u podkolenek měla být u kotníku nejvyšší a směrem k lýtku se postupně snižovat, což pomůže proudění krve směrem k srdci a zabrání zpětnému toku krve dolů do povrchových žil. Tento tlak způsobí lepší prokrvení organismu, které je nezbytné k okysličení buněk. Díky tomu můžete podávat velké výkony a zároveň se snižuje riziko poranění během sportování. Kompresní podkolenky na běhání navíc sníží otřesy a vibrace svalů, zpevní šlachy a vazy, a také zmírní bolest. 

Po sportu bude navíc probíhat lepší regenerace svalu! Díky lepší cirkulaci krve, stabilitě a zpevněnému namoženému svalu dochází k rychlejšímu odbourávání kyseliny mléčné ze svalu a odplavování metabolitů, čímž se oddálí nadcházející únava svalu.

Dávejte si pozor, zda vás podkolenky někde neškrtí! Pokud vás škrtí, máte pravděpodobně špatnou velikost kompresních podkolenek. V takovém případě zkontrolujte, jestli máte správnou velikost. Připomínáme, že k určení velikosti kompresky je velmi důležitý i obvod vašeho lýtka. Před nošením kompresek doporučujeme přečíst si také článek o navlékání kompresních podkolenek, abyste se zbytečně nezapotili ještě před vaším výkonem.

Jsou kompresní podkolenky a návleky určené pouze na běhání?

Při jakém sportu se dají používat kompresní podkolenky nebo návleky?

Kompresní podkolenky využijete jak na běh, tak na kolo, triatlon, volejbal, basketbal, inline-bruslení, nordic walking, turistiku či na lyže a běžky. Zvláště pokud se potýkáte s pocitem těžkých odražených nohou a rychlou únavou svalů během sportování, neváhejte s používáním kompresek čekat!

Pomůžou mi kompresní podkolenky na křečové žíly nebo na žilní trombózu?

Máte riziko vzniku cirkulačních problémů, jako jsou křečové žíly nebo hlubinná žilní trombóza? V tom případě kompresní podkolenky využijete i mimo sportování. Lze je totiž využít i při cestování autobusem anebo letadlem, kdy je dobré vaše nohy zpevnit a lépe prokrvit. Také pokud se potýkáte s neklidnými nohami při dlouhém sezení nebo stání, budou vám kompresní podkolenky nebo návleky jistě nápomocné. Na své si také přijdou i těhotné ženy s oteklými chodidly. Ujišťujeme vás, že opravdu i pro tyto nemalé problémy jsou kompresní podkolenky na lýtkový sval velice účinné!

Proč právě běžecké kompresní podkolenky Drillo?

Jsme česká firma a vyrábíme z kvalitních materiálů, abyste se v nich dobře cítili a mohli podat sportovní výkon. Zaručíme vám výborné funkční vlastnosti s jedinečným designem. Ať už jste žena nebo muž, na své si jistě přijdete. V naší nabídce máme dámské i pánské kompresní podkolenky a návleky jak v diskrétnějším, tak i ve výraznějším designu. Máte rádi proužky? V tom případě jsou pro vás ideální zelené pruhované kompresky Triline Green. Jestliže máte raději puntíky, nesmutněte! Máme pro vás puntíkované růžové kompresní podkolenky Oh my dot pink, které si ihned zamilujete. Pro ty z vás, kteří milujete černou barvu, máme univerzální černé kompresní podkolenky All in Black nebo jednoduché černé návleky All in Black.

Zaměřujeme se také na maximální pohodlí, a proto nabízíme kompresky s kompletně změkčenou částí chodidla. Můžete mrknout na naše výhodné sety, které obsahují kompresní podkolenky s funkční čelenku na běhání v jednotném designu.

{PRODUCT-21}

Jestliže si s něčím nebudete vědět rady, nebojte se nám ozvat. Jsme tu pro vás a rádi poradíme. Na našem blogu najdete rubriku rozhovory s běžci, kde jsme vyzpovídali i samotného zakladatele značky DRILLO, a  rubriku běžeckého poradce. Zde se například dozvíte, jak se šikovně obléct v závislosti na venkovní teplotě