Bežec inside: Zakladatel značky DRILLO a hobby běžec Filip Košnar
Bežec inside: Zakladatel značky DRILLO a hobby běžec Filip Košnar
22. 12. 2020

Bežec inside: Zakladatel značky DRILLO a hobby běžec Filip Košnar

V prvním díle seriálu rozhovorů s běžci jsme nemohli vyzpovídat nikoho jiného než zakladatele značky Drillo a hobby běžce - Filipa Košnara. Podělí se s námi, jak s během začínal a co na něm nejvíce miluje.

Ahoj Filipe, můžeš se nám nejdříve krátce představit?

Jasně, jsem 30-letý webový grafik z východních čech, který od práce u počítače utíká do lesa. To slovo “utíká” můžete brát doslova, protože v lesích okolo Andrlova Chlumu mě můžete potkat pobíhat téměř každý den.

Filipův běžecký profil na Instagramu

Navštívit

Když si rozhovor otočil rovnou k běhu, tak je další otázka jasná. Proč a jak si s během začal?

Prvotní důvod byl docela jednoduchý. Bylo mi asi 23 let a váha letěla raketovým tempem přes 100 kilo. Myslel jsem si tenkrát, že když si půjdu jednou týdně na 20 minut zaběhat, tak zhubnu. V kombinaci s tím, že mám jídlo opravdu rád, to moc nefungovalo. Jelikož jsem jako dítě v podstatě žádný sport nedělal, jsem byl fyzicky ve velmi špatném stavu a uběhnout celý jeden kilometr pro mě byl velký úspěch a nebylo to hned. S neustálou tepovkou 190+ také moc nepohubnete. Tím, jak jsem se začal zlepšovat, jsem na běhu byl čím dál více závislý a to mi s menší přestávkou (o tom třeba později) vydrželo až do teď.

Myslel jsem si tenkrát, že když si půjdu jednou týdně na 20 minut zaběhat, tak zhubnu.

Předpokládám, že si během nakonec zhubl?

Zpětně už vím, že člověk, který rád jídlo nezhubne výklusem po rovině. Začal jsem hubnout současně s tím, jak mě začaly bavit kopce, dnes už si bez nich trénink skoro nedokážu představit. Když se mě někdo zeptá jak během zhubnout, tak mu řeknu: "Chceš zhubnout 10 kilo? Tak uběhni 1000 km v kopcích." :)

V kopcích a horách se běhá i spousta závodů, zúčastnil ses nějakého?

Sice neobjíždím vše co naše česká trailová termínovka nabízí ale několik delších závodů ročně absolvuji. Loňský rok to byl např. Kralický půlmaraton (ze kterého se vyklubalo 29 km) a Ještěd Skyrace. Kromě toho pravidelně objíždím pár místních závodů ze seriálu Iscarex, který pořádá závody zejména ve východních čechách.

Řešíš nějak zásadněji, co si na náročný závod oblékneš?

Nikdy jsem nebyl ten, kdo by si dělal vyloženě kupičky výbavy před závodem. Na závody do 20 km v podstatě nepotřebuješ nic jiného než základní oblečení. U delších závodů ale často sahám pro kompresních podkolenkách, kde je ten vliv na stav dolní části nohou opravdu znát, obzvlášť když jsou v závodě nějaké delší seběhy na tvrdším povrchu.

Když se vrátíme k tomu, že jsi zakladatel značky Drillo, můžeš nám představit nějaké novinky, které se chystají?

Aktuálně řešíme rozšíření sortimentu zejména o běžecká trička, kde aktuálně ladíme střihy. Stejně jako u kompresních podkolenek chceme být hlavně originální a nabídnout tak našim zákazníkům, něco co ještě jinde neviděli. Např. u triček chceme jít cestou maximální funkce za použití nejkvalitnějších materiálů ve spojení s decentním designem, který bude zacílený na běžecké nadšence. V plánu máme i další oblečení a doplňky, které každý běžec ocení ale vzhledem k tomu, že zatím nevíme, kdy se nám podaří dotáhnout výrobu nebudeme zatím prozrazovat více. Vše se včas dozvíte na našem instagramu @drillo.cz nebo Facebooku.

Super, budeme se těšit. Díky za rozhovor :)