Bežec inside: Bloger a on-line markeťák Honza Dvořáček
Bežec inside: Bloger a on-line markeťák Honza Dvořáček
8. 7. 2021

Bežec inside: Bloger a on-line markeťák Honza Dvořáček

Jak se podařilo spojit zálibu v běhu a sportu s prací nám v dnešním díle seriálu rozhovorů řekně Honza Dvořáček, autor blogu Trailrun.cz a nadšený horský běžec.

Ahoj Honzo, můžeš se nám nejdřívě krátce představit?

Ahoj, jmenuju se Honza Dvořáček a hodně lidí mě možná zná díky mému projektu Trailrun.cz a podcastu MAKEJ VOLE! Celý život se motám kolem sportu, ať už se to týká mých koníčků nebo práce. Hrál jsem basketbal, závodil jsem na kole, mám za sebou x triatlonů a duatlonů, několik let jsem boxoval a vždycky se to motalo kolem běhání. Tuhle zálibu jsem před několika lety přesunul do hor. Co se týká sportu a mé práce, tak jsem se pohyboval v prostředí vrcholového sportu, kde jsem pracoval jako manažer několika našich olympijských medailistů. Posledních deset let se živím online marketingem a jednou z mých tematických specializací jsou právě sportovní produkty. Takže se dá říct, že žiju sportem :)

Kdy a jak ses dostal k běhu?

Na tuhle otázku jsem částečně odpověděl už výše. Běh jsem bral vždycky jako doplněk ke sportu, který jsem právě provozoval. Z dnešního pohledu se dá říct, že běh jsem u každého sportu využíval v objemové fázi tréninku pro zlepšení vytrvalosti.

jak člověk běží, tak to s těma myšlenkama v hlavě hrká a oni se tam parádně porovnají

Je něco co ti běh nebo obecně sport dává a nemůžeš se bez toho obejít?

Bude to možná znít jako klišé, ale sportem si prostě skvěle vyčistím hlavu a vyřeším v hlavě spostu problémů. Vždycky říkám, že jak člověk běží, tak to s těma myšlenkama v hlavě hrká a oni se tam parádně porovnají a věci začnou dávat smysl :) A pak mě taky baví trpět. Což mi asi potvrdí každý, kdo trochu sportuje.

Jak řešíš organizaci života aby si měl dost času na výběhy a tréninky?

Tohle jsem vyřešil hodně elegantně – udělal jsem si ze sportování práci. Část mých klientů jsou e-shopy se sportovním zbožím. A část peněz mi vydělává Trailrun.cz a podcast MAKEJ VOLE! Pro mé klienty vyrábím obsah, takže jezdím po závodech a sportovních akcích, běhám po horách a kopcích a sbírám příběhy, fotky a videa. Sport je prostě část mojí práce.

Běháš spíš rekreačně nebo se účastníš i závodů?

Běhám rekreačně a účastním se závodů :) Nikdy jsem neměl ambice něco vyhrát, ale spíš jsem se snažil posunout své limity a hlavně něco velkého zažít. Takže v předcovidové době jsem i hodně cestoval a účastnil jsem se různých legendárních závodů, ať už jako divák nebo jako závodník.

Sleduj Honzu na Instagramu

Navštívit

Vybíráš si nějaké speciální kusy oblečení nebo doplňků na základě délky a náročnosti závodu?

Na vybavení jsem dost náročný :) Rozhodně vše podřizuji náročnosti a délce závodu. Ulítávám si na ultra lehkých věcech a novinkách. Sice nebojuji o vítězství, ale vždycky se snažím poskládat výbavu tak, aby byla co nejlehčí a nejefektivnější. Mám prostě rád, když se věci dělají na 100 % :)

Děkujeme za stručný rozhovor a přejeme hodně zdraví a naběhaných kilometrů!