Bežec inside: Maminka a nadšená běžkyně Ivka
Bežec inside: Maminka a nadšená běžkyně Ivka
13. 5. 2021

Bežec inside: Maminka a nadšená běžkyně Ivka

V dalším díle seriálu rozhovorů s běžci jsme stručně vyzpovídali Ivu, která miluje běh a píše o tom na svém Instagramu. Odpoví nám např. na to, co ji běh dává a jaké kousky oblečení nikdy při běhu nevynechá.

Ahoj Ivo, můžeš se nám nejdříve krátce představit?

Ahoj, jsem maminka na rodičovské dovolené a už přes půl roku také pracuji. Mám ráda běh a hory, takže teď, když nejsou žádné závody, tak se věnuji hlavně běhání a turistice na horách. Hory a příroda mne neskutečně nabíjí.

Jak ses dostala k běhu a obecně ke sportu?

Na gymnáziu jsem běhala závodně, ale nikdy mne to moc nebavilo, takže na vysoké škole jsem se tomu již nevěnovala. Poté přišla chvíle, kdy jsem měla pocit, že bych prostě měla vyběhnout a vyčistit si hlavu a zůstala jsem u toho už šest let v podstatě denně.

Běhu vděčím za vše, co je teď v mém životě nejdůležitější

Čím ti běh zlepšuje život? Je něco co ti běh bere?

Díky běhu jsem poznala i svého partnera a mám úžasného syna. Běhu vděčím za vše, co je teď v mém životě nejdůležitější. Běhala jsem i v těhotenství a cítila jsem se skvěle. Dokonce mne oslovila i jedna spisovatelka, která v té době psala knihu o běhání v těhotenství a byla jsem i v běžecké casopise. Také jsem se zabývala organizací jednoho velkého závodu. Můj život je s běháním plně propojen. Tím bych i odpověděla na otázku, čím mi běh zlepšuje život. Řekla bych, že mi běh nebere vůbec nic, samozřejmě tu byla zranění, ale to je součást sportování obecně.

Jak řešíš organizaci života aby si měla dostatek času na rodinu práci i své výběhy a tréninky?

To je to, co je opravdu náročnější, ale zde platí fráze: všechno jde, když se chce. Jako příklad mohu uvést, že do práce nejezdím ale běhám. :)

Na tvém instagramu je vidět, že na běh ráda nosíš kompresní podkolenky. Dokážeš popsat v čem ti subjektivně pomáhají?

Kompresní podkolenky mám opravdu ráda, protože mám docela problémy s okosticemi a trpím na záněty, a myslím, že běhání s kompreskami mi pomáhá i na to. Celkově jsou výborné i na tůry, které miluju. Nohy nejsou pak tak unavené.

Sleduj Ivku na Instagramu

Navštívit

Je nějaký další kousek oblečení nebo doplňků, bez kterého se při běhu neobejdeš?

Miluju čelenky do vlasů. Ty tenké a v chladnějším počasí ty hrubší. Nejsem typ na čepice. Nejlepší doplněk je však úsměv, který prostě člověk má na tváři, když ho něco baví.

Děkujeme za stručný rozhovor a přejeme ať to běhá a hlavně spokojenou rodinu :)