Jak navlékat kompresní podkolenky?
Jak navlékat kompresní podkolenky?
26. 11. 2021

Jak navlékat kompresní podkolenky?

Dorazily vám dámské či pánské sportovní kompresní podkolenky a těšíte se, jak je hned vyzkoušíte na běhání? Pokud jsou to vaše první kompresní podkolenky, určitě se vám tento článek vyplatí přečíst. Předejdete tak možné frustraci s oblékáním podkolenek. Mnoho lidí se potýká s problémem, že neví, jak se takové kompresní podkolenky navlékají. Mnozí se je určitě pokoušeli navléknout jako ponožku. To je ale velký omyl! Abychom vám ušetřili frustraci a námahu, tak se vám budeme snažit sdělit jednoduchý návod, jak prakticky a jednoduše na kompresky.

Sportovní kompresní podkolenky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, tak aby tvořily dokonalou oporu vaší noze. Naše kompresní podkolenky Drillo jsou mimo jiné vybaveny zpevněným kotníkem pro prevenci zranění a mají rovnoměrnou kompresi v oblasti lýtka, která váš sval zpevní. V horní části podkolenky je pevný lem, který by vás však neměl škrtit. Jestliže vás škrtí, pravděpodobně máte špatnou velikost, zkuste si koupit podkolenky o velikost větší.

-50%
Nové
Kompresní podkolenky All in black

Čemu se při oblékání kompresních podkolenek na běhání vyvarovat?

Právě kvůli zmíněné kompresi není snadné kompresní podkolenky na běhání navléknout. Pokud očekáváte, že si vaše běžecké kompresní podkolenky navléknete jako běžnou podkolenku, narazíte na problém. Kompresky nebudou tak pružné, jak si možná myslíte. Musí být z velice pevného materiálu, aby vám poskytla požadovanou oporu. Nesnažte se proto takové kompresní podkolenky srolovat až ke kotníkům jako silonky a přes špičku je následně silou navlékat přes patu a nárt. Nejenže bude hrozit zničení či roztržení kompresní podkolenky, ale taky je takovým způsobem nemáte šanci obléknout, aniž by se to obešlo bez nadávek a bolavých rukou.

Jak tedy navléknout kompresní podkolenky bez vysilujícího boje?

Teď když už víte, jakému způsobu se vyvarovat, jistě vás zajímá, jaký jiný způsob existuje. Je to prosté. 

  1. Vezměte do ruky kompresní podkolenku
  2. Rukou sáhněte dovnitř a chyťte kompresní podkolenku v oblasti kotníku
  3. Za uchycenou část podkolenky vytahujte ruku, abyste převrátili kompresku naruby
  4. V momentě, kdy vytáhnete ruku za uchycenou kotníkovou část, zastavte
  5. Budete mít kompresní podkolenku naruby až na změkčenou část chodidla
  6. Svoje chodidlo vložte do této části podkolenky až po patu
  7. Následně kompresní podkolenku převrátíte zpět a pomocí palce uhlaďte nerovnosti
  8. Podle potřeby si upravte patu, jak jste zvyklí u ponožky
  9. Jak jednoduché, viďte? A ani vás to nebude stát žádné síly.

Jestliže váháte, zda si kompresní podkolenky koupit, mohl by vám být nápomocen článek na našem blogu proč nosit kompresní podkolenky. Pokud byste stále váhali, koukněte, co na naše sportovní kompresní podkolenky říkají ostatní. Také nabízíme kompresní návleky, které narozdíl od kompresních podkolenek nepotřebují žádný fígl na oblékání. Tudíž se s nimi nebudete nijak trápit.